عكسهايي از مراسم ختنه دختران مسلمان در باندونگ اندونزي


عكسها توسط استفاني سينكلر،
يكي از عكاسان برنده يونيسف در سال گذشته، گرفته شده است

بقیه در ادامه مطلب


Advertisements

93 comments so far

 1. vam6649 on

  اسلام ینعی دلیل منطقی برای هر نوع جنایت.

  • یه رهگذر عاشق on

   از بی دینی همتون متاسفم اگر کمی مطالعه در این زمینه ها داشته باشی می فهمید>پیامبر(ص)مفرمایند:ختنه برای زنان کرامت است.پس این امری مستحب می باشد.و برای مردان واجب.وبا کمی تفکر در آیه ی: ان مع العسر یسرا.باید به جواب روشنی برای ای کار پیدا کنیم وهزاران دلیل دیگر که در فهم ما نمی گنجد.امیدوارم جوانان ایرانی انقدر کوته فکر نباشن.

   • امین on

    ختنه ی دختران در اسلام نیست

  • رضوانه on

   متاسفم واسشون
   ببینم اصلا کجاشونو ختنه می کنن؟!!

   • دوتاری on

    کسی رو که خوابه میشه بیدار کرد ولی امثال شما ها رو….
    برای خودم متأسفم که هموطنم اینچنین بی اندیشه گشته…

 2. شیرین on

  اینکه هر کاری یه مسلمان انجام بده نظر اسلام هست کاملآ اشتباهه خیلی ها به نفع خودشون اسلام رو تغییر دادن که باعث اسلام ستیزی شده ولی ما باید سراغ اسلام اصیل خودمون بریم نه این اسلام های دروغین ساختگی

  • m s on

   من با هم با نظر شیرین موافقم اسلام حقیقی یعنی درست زندگی کردن و خوب بودن. برای بررسی هر عقیده ای باید علمی تحقیق کرد نه با استفاده از دیده ها و شنیده ها

  • اریان on

   سام البته اسلام اصیل خودمان غلط می باشد چاکه ما در ابتدا دین زرتشت را
   در پیشگاه اهورامز پرستش می کردیم
   این اصالت من وتوست دلکم

   • amin on

    آقای سام زرتشت رو اگه به دقت واردش بشی به اسلام میرسی
    هر دینی که اصالت داشته باشه همینطوره واردش بشی به اسلام میرسی شک نکن.
    حد و اندازه ی خودتو بشناس بعد درباره اسلام نظر بده هر کسیم که با حجاب باشه مسلمون نیست از کجا معلوم این عکسا برای زرتشتیا نباشه؟َ

 3. m s on

  این متن رو از یک سایت گرفتم و براتون گذاشتم

  ختنۀ دختران ممنوع مي شود

  مجلس ايالتي كردستان عراق قصد دارد ختنۀ دختران را در اين ايالت شمالي عراق متوقف كند. بموجب لايحه اي كه قرار است به زودي در پارلمان بررسي شود، براي عمل ختنه، مجازات زندان و جريمه در نظر گرفته شده است.
  عمل ختنه در كردستان عراق بسيار شايع است. بنا به گفتۀ وزير بهداشت و درمان دولت خودمختار كردستان عراق، شصت درصد از دختران بين ٤ تا ١٤ ساله در اين منطقه تحت اين عمل غير انساني كه تبعات دردناك آن سال ها ادامه مي يابد، قرار مي گيرند.
  بر اساس تحقيقي كه در ماه سپتامبر توسط يك سازمان غير دولتي آلماني انجام شده است، در بيست و يك روستاي كردستان عراق بخصوص منطقۀ كركوك، از هر پنج زن و دختر، سه تن از آنان تحت اين عمل قرار گرفته اند.
  وزير بهداشت و درمان كردستان از وزير امور مذهبي دولت خودمختار كردستان خواسته است كه با دعوت از امامان جماعت مساجد براي قرار دادن اين موضوع در خطبه هاي نماز جمعه اذهان عمومي را براي توقف اين عمل آماده كند.
  وي همچنين از وزير آموزش و پرورش كردستان خواسته است كه با ارائۀ برنامه هايي، به آماده سازي اذهان دختران بپردازد تا زير بار اين عمل نروند.
  عمل ختنۀ دختران كه مختص كشورهاي آفريقايي است، از سال ها پيش در كردستان نيز انجام مي شود ولي مشخص نيست چگونه به اين منطقه راه يافته است. نشانه اي از انجام عمل ختنۀ دختران كه گفته مي شود بنام اعتقادات ديني صورت مي گيرد، در ساير نقاط عراق وجود ندارد.
  سهيل، يك پزشك كردستاني مي گويد:” ما نمي دانيم اين سنت از كجا آمده و چرا انجام مي شود، اما قدماي اين منطقه عقيده دارند كه اين عمل براي حفظ پاكدامني و عفت دختران ضروري است”.
  بنظر وي بيشتر كساني كه پايبند به انجام و حفظ اين سنت هستند، زنان سالمند اين منطقه اند كه آنهم با استفاده از وسايل بسيار پيش پا افتاده و غير طبيعي نظير تيغ و شيشۀ شكسته، ختنه را بروي دختران نوجوان انجام مي دهند كه گاه حتي به مرگ منجر مي شود.
  در همين رابطه، دبير كل سازمان زنان كشورهاي مسلمان در مقاله اي در روزنامۀ حولاتي، با رد منشاء اسلامي بودن اين عمل، افزوده است كه بسياري از مشكلات زنان ناشي از سنت هاي غلط است و مذهب هيچ نقشي در اين ميان ندارد:” نحوۀ برداشت غلط از شريعت توسط برخي از افراد مي تواند چنين تفكري را ايجاد كند كه منشاء بسياري از اين اعمال دين و قرآن است”.

  • 20tak on

   با تشکر از شما دوست گرامی
   (مدیر وبلاگ)

  • Kaveh on

   ای مسلمانان
   اکنون از خود بپرسید که چرا این زن ستیزی تنها در بین مسلمانان است اگر از اسلام نیست؟؟؟
   سنگسار از دین یهود بود که پس از آمدن مسیح این زن ستیزی در یهودی گری برداشته شد، اما اسلام دوباره آنرا زنده کرد.
   ختنه ی دختران به دستور محمد بود تا زنان مسلمان در حرمسراها دست به هوس بازی نزند
   در اسلام ناب محمدی، زن ناقص العقل، و تنها برای زاییدن و بچه داری و پختن و شستن آفریده شده است و بس، چرا که زن از دید اسلام جانوریست که الله به او رخساره ای زیبا داد تا مرد بتواند از او کام جوید و برای او کنیزی کند.
   مسلمانانی که همیشه به دیگران میگوید: شما اسلام را نمیشناسد!
   من از شما میپرسم: خود تا چه اندازه اسلام را میشناسد؟
   براستی که به سنگ پای قزوین که هیچ به مموتی نژاد هم گفته اید زکی!!!

 4. شايسته on

  از شنيدن اينكه ختنه دختران ممنوع ميشود خوشحال شدم.اميدوارم ديگه با اعتقاد مردم بازي نكنند.

 5. فرزانه on

  vahshat nake.aslan nemidoonam chi bayad begam

 6. saeed on

  خانم شیرین مشکل ما اسلام وسایر ادیان نیست مشکل ما زند گیست مشکل ما خداست.
  دوشیزه فرزانه چطور ختنه کردن پسرها وحشتناک نیست

  • یه دوست on

   سلام.درمورد ختنه مردان دلایل علمیش الان اثابت شده حتی تو کشورهای اروپایی.حتی اونها هم به تازگی ختنه کردن رو انجام میدن.ولی دخترها….
   خیلی غیرمنطقی هستش.آخه چه طوری؟خیلی مسخره اس.چه کسایی امشون رو مسلمون گذاشتن.

  • Kaveh on

   ختنه ی مردها احساسات شهوانی مرد را بیشتر میکنند که بنا بر همین هم یک مرد مسلمان کمتر میتونه جلوی شهوت خودش رو بگیره که دست به جنایتها میزنه. ختنه ی زنان، بخشی که بسیار حساس است برای لذت بردن در هنگام آمیزش که زن را ارزا میکند، برداشته میشود، برای اینکه زن هوس نکند از حرمسرا بگریزد و با مرد دیگری همخابی کند. امیدوارم که به این نکته ها از دید یک انسان نگاه کنیم و بهوده سنگ نادانیهای دیگران را بر سینه نکوبیم

 7. q on

  ضمن احترام به هر نظر و اعتقادی: دوستان اراجیف نگید، اگر میخواهد درست زندگی‌ کنید، بکنید ، نیازی به این کثیف کاری ها، اسلام یا هر چیزی ندارید، اسلام همین است نمیخواهد برایش پرده بدوزید

 8. SAMi on

  آقا سعید، انگار نمی دونی ختنه دختران یعنی چی!
  مثل این می مونه که پسر رو خواجه کنن! (همون کاری که با مردای خدمتکار توی حرمسراها می کردن)
  اینطوری دیگه دختر هیچ احساس جنسی براش نمی مونه.

  • رضوانه on

   این آقای سامی درست میگه
   اگه احساس جنسی برای دختر یا حالا پسر نمونه چه به درد میخوره
   خداوند جنس مخالفو گذاشته تا همین احساساتو بروز کنه و تولید مثل باشه تو دنیا
   ولی از راه شرعیش که همن ازدواجه
   اوان میترسن از اینکه بچه هاشون نسبت به بقیه حسشون بزنه بالا اما فکرشو نمیکنن که باید به بچه هامون یاد بدیم که باید چطور خودشونو کنترل کنن . کجا بروز بدن!!
   حتی خود اسلام گفته از چه راه هایی میشه بهتر جنس مخالفتو ارضا کنی تا لذت بیشتری ببری

 9. rashin on

  باور کنید اسلام حقیقی یک افسانه است. کمی اگر به تاریخ مراجعه کنید هرگز اسلام آن چیزی نبوده که در تصور برخی از مسلمانان است. آنها فکر می کنند که این کارهای وحشییانه مربوط به اسلام حقیقی نیست. اما من به جرات می گویم که اسلام حقیقی و ناب محمدی در همین مراسم عجیب خلاصه می شود و بقیه همه افسانه است اینکه اسلام به برابری و عدل می اندیشد اینکه اسلام برای بهتر زندگی کردن آمده است اینها دروغهایی است که به این دین بسته اند. هر گاه این دین قدرت گرفته چیزی جز فلاکت و بدبختی و عقب ماندگی به همراه نیاورده. آنها که طرفدار اسلام ناب محمدی هستند کمی منصفانه به این جریانات اسلامی نگاه کنند باور کنید اسلام دقیقا و بدون کم و کاست آن چیزی که طالبان می گوید اگر باور ندارید کتابهای مرجع اسلامی را کمی مطالعه کنید البته بدون پیشداوری

  • غلامحسین on

   د رست مثل کبکی شده ای که برای فرار از شکار شدن لحظه اخر سرش زیر برف میکنه به این دلیل که فکر میکنه چون خودش جایی نمیبینه کسی هم اورا نمیبینه اما حقیقت واقعتی که هرگز پنهان نمیشه وخورشید اسلام نیاز ی به نظر بی مقدار شما ندارد

  • بنده اي از بندگان خداي دانا on

   با سلام و به اميد اينكه دگر بار خواستي نظر بدهي از روي حقيقت و مطالعه از رو ي كتابهاي معتبري كه وجود دارد اظهار نظر بدهي و بدان اسلامي كه تو صحبتش را مي كني خودت آن را براي خودت درست كردي تا هر كاري كه دلت ميخواهد انجام دهي و كسي هم كارهاي تو را از روي خوب و بد بودن انكار نكند.
   اسلام واقعي همان اسلامي است كه ائمه اطهار آن را به صورت شفاف در غالب روايات و احاديث و كتب براي ما بيان شده شما مي توانيد نگاهي به كتاب حقو ق امام سجاد بياندازي تا ببيني كه اسلام حتي براي خراش پوست ديه در نظر گرفته و در رابطه با حقوق حيوانات هم گفته شده است. و براي تمامي مراحل زندگي انسانها برنامه كاري دارد كه ا گر انساني بر اساس برنامه اي كه ريخته شده عمل كند نه هرگز مريض مي شود و نه در زندگي شكست مي خورد و به بهترين حالت زندگي خود را همراه با موفقيت پشت سر مي گذارد.

   • Am on

    باهات موافقم

 10. behzad on

  یه سوال؟
  اگه این ختنه یعنی از بین بردن عضو حرام بدن.پس خدا اصلا چرا اینارو خق کرده؟

  • رضوانه on

   مریضی هم بده اما اونم وجود داره!!

 11. فرناز on

  وای خدای من!!!

  حقیقت داره؟

  ختنه دختر؟؟؟؟

  وااااااااای!!!!!!!

 12. الناز on

  واقعا برای اون دسته افرادی که با چنین تفکرات محدود و کفر آمیز دین اسلام را زیر سوال میبرند متاسفم بلکه چنین افرادی تنها نام و عنوان مسلمانی را گرفته اند اما متن و محتوای آن را درک نکرده اند وجودچنین افرادی مایه ننگ ملت مسلمان ایران است کشورهای آفریقایی هم دینشون به درد خودشون می خوره چون اسلام اون چیزیه که خداوند حکیم در قرآن تشریح کرده واقعا بترسید از روزی که خشم و غضب خداوند شما را فرا گیرد آیا به سرگذشت پیشینیان عبرت نگرفته اید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟…

 13. shahin on

  کسانی که دست به چنین کارهایی میزنند از فرزندان ابلیس هستند و با این کار ها خوی درنده خویی و حیوانی خود را ارضاء میکنند و صد در صد مشکلات روانی شدید دارند .
  کشورهای آفریقایی حداقل هزار سال دیگر وقت لازم دارند تا از عقب ماندگی و وحشیگری وارد دنیای متمدن یا حداقل معمولی انسانهای دیگر بشوند ( مثل اینکه فرضیه داروین در مورد آفریقاییها کاملا” صدق میکند )

 14. roza on

  سلام.هرچی فکر میکنم دلیل منطقی برای این کار نمیبینم.
  آخه یعنی چی؟
  مخم سوت کشید………….

 15. saeed on

  برای خانم الناز یک جواب هست ایا شما اسلام را از دیدگاه دکتر شریعتی دیده ا ید؟ .اگر بخواهیم ما از غضب خدا بترسیم هیچ کار ثوابی نکردیم چون کار صواب ان کاریست که نه از ترس خدا باشه نه برای ثواب ولی متاسفانه اکثر اعمال شما برای رفتن به بهشته و شماها هستید که ما و ایران 1000سال به عقب راندید چون اصلا فلسفه کارهای خودتون نمیدونی .سوال شما اصلا تا به حال فکر کرده اید؟به زندگی بیشتر فکر کنید سپس اظهار نظر کنید؟من به شما هر وقت که خواستید ثابت می کنم که ماها مثل حیوانات زندگی می کنیم .
  خانم شهین ابلیس چیه ابلیس وخدا تصورات واهی ذهن ماست

 16. saeed on

  اقا سامی عزیز بذار خواجه بشن این کارخانه ادامه نسل بشر از ابتدا چه سودی داشت که بعد از این باشه ضمن همین اقا پسرهای خواجه نشو در دوسال که در خدمته خواجه میشه .

 17. بنده اي از بندگان خداي دانا on

  با سلام مجدد، اگر انسانها راه و روش درست زندگي را از دست بدهند و خودشان را اينطور ببينند كه به بعد از مرگ نيست و نابود مي شوند سنگ روي سنگ بند نمي شود جدا از اينكه خدا حق است روز قيامت حق است حساب و كتاب حق است و شب قبر حق است نكير و منكر حق است جهنم حق است و خدا در عالم قبر و روز قيامت به داد ما برسد .
  اگر اسلام حق نبود مطمئن باشيد تا حالا نابود شده بود ولي چه ما دلمان بخواهد و چه نخواهد اين دين حق است و قوانين موجود در آن بر اساس فطرت دروني انسانها گذاشته شده زيرا خداي رحمان آن را گذاشته كه خالق بشر است و مي داند بشر چه چيزي احتياج دارد .
  خدا ما را در اين دنيا آزاد آفريده و ميفرمايد: هر كاري كه دلتان مي خواهد مي توانيد انجام دهيد ولي واي به حال شما كه به اين دنيا بياييد (زماني كه بميريد) آن زمان به حساب اعمال شما رسيدگي مي كنم و اجر و پاداش شما را مي دهم آنهايي كه اعمال شايسته كرده اند به آنها پاداش نيك و به آنهايي كه كارهاي ناشايست كرده اند آتش جهنم را به آنها مي چشانم.
  خوش به حال آنهايي كه كارهاي شايسته كرده اند زيرا هم در اين دنيا محبوب انسانها هستند و هم در آن دنيا در بهشت بهترين و خوشترين زندگي را ميگذرانند.

 18. saeed on

  بنده خدای دانا ایا مسیحیت حق نیست؟
  ایا یهودیت حق نیست؟
  از دیدگاه شما اینان حق نیستند .
  ولی هنوز هستند چون انسانهای نادانی همچون بنده ی شما تو باتعصب بیخود دنباله رو انها هستند پس چون سن وسال مسیحیت ویهودیت از اسلام بیشتر است به نظر من حق اب و گل دارند پس لایق پرستشند اینطور نیست فیلسوف در ضمن منطق شما برای اثبات اسلام عالیست خانم بنده خدا چون حق است پس حق است. من کاملا برای ومسلمان شدن قانع شدم.اگر جهنم وبهشتی باشد من بهتر می بینم در جهنم باشم چون اتش با فکر وتعقل بهتر از بهشت پر از حور پری وشما_ غلام سیه چشم با بیفکری باشد.

 19. esmail on

  با سلام حضور همه ی دوستانی که نظرات ارزشمند خود را در پاسخ به این عمل بدور از انسانیت ابراز کردند.
  این حقیر خود را کمتر از آن می بینم که بخواهم در جمع چنین دوستان فهیمی ابراز وجود کنم اما ذکر چند نکته را ضروری دیدم:
  1- اسلام فراتر از آن چیزی است که ما تصور می کنیم و بسیار جامع و کامل.پس خواهشا بدون اطلاعات کافی و جامع در این باره سخن به میان نیاوریم که امروز هر آنچه بدون پشتوانه علمی باشد پشیزی نمی ارزد.
  2- متاسفانه اسلامی که به ما نسل سومی ها انتقال داده شده اسلام راستین نیست یعنی تشیع ما تشیع صفوی است نه علوی! در واقع در این بین این فرهنگ و سنت به درستی با ارزش های واقعی اش به ما نرسیده است به همین خاطر هم بعضی از دوستان ارزش های نادرستی دارند. در یک جمله ضد ارزش، ارزش شده است.
  3-مطالعه امری است ارزشمند اما اینکه هرآنچه نوشتند و خواندیم را بی چون و چرا بپذیریم عاقلانه و حکیمانه نیست حتی بالاترین کتاب در اسلام را یعنی قران را چرا که خود می گوید بیاندیشید! و کم نیستند صاحب نظران دینی و مذهبی پس بیاندیشیم!
  4- باز هم متاسفانه امروزه در دنیای مدرن اسلام را از مسلمان می شناسند!هر کاری که ما مسلمانان انجام دهیم را به پای اسلام می نویسند و سعی در تخریب این دین دارند و آگاهند چه می کنند اما ما غافل و ناهشیار از اینیم و فکر نکنید فقط این عمل زشت و وحشیگرانه است و سبب تخریب اسلام می شود. نخیر، در کشور ماهم بسیار رخ می دهد و یکی از آنها عمل وحشیانه ی قمه رنی است. پس بیایم خود را مسول بدانیم در برابر اسلام، در برابر مسلمان بودنمان!
  این انسان ها که شاهین ان ها را ابلیس خوانده مسلمانند! اما مسلمان ناآگاه و نادان و چشم و گوش بسته!بیاییم ما این چنین نباشیم!
  5-ختنه در مورد پسر و دختر تفاوت بسیار دارد، چرا که امروزه علم ثابت کرده است که ختنه پسر یکی از راه های جلوگیری از عفونت های بعدی است و باید بدانیم در اسلام فقط ختنه پسران جایز شمرده شده است و نه دختران!
  6- در ضمن یک طرفه به قاضی رفتن هم درست نیست!برای ما که از اول مسلمان بوده ایم و در گوشمان خوانده اند که اسلام دین حقی است الان در شک و تردید بسیاریم چه برسد به فرد نا مسلمانی که با این همه تبلیغ ضد اسلامی به اسلام می نگرد.اما به جرات باز می گویم که ایلام دین تفکرو اندیشیدن است نه دین کورکورانه همه چیز را پذیرفتن! من هم با این دوست سعید نام موافقم آتش با اندیشه به از گلستان تقلید است.

  با تشکر از همه دوستان

  • 20tak on

   مدیریت بیست تک از توضیح کامل و فصیح شما تشکر میکند

 20. fahim on

  aghaye saeed ozat kheyli kharabe motoasfam baraye u va amsale u.dust daram zarurate in karo bedunam??agha pesara bedunan age khetne nashan saratane porostat zud tar soragheshun miyad va hezar darde dige zemnan fekr nakonam ba nabude un meghdar moshkeli pish biyad. mesle ghatre mimune pishe darya pas negaran nabashid.eslam yani zendegi eslam yani hayat ghabul daram ke yeseri adame motohajer umadn va dast tuy din bordan ghabul daram ke beyne jensiyat fseleye ghalat avdakhtand va hezaran eshtebahe dige vali u be khodaye darunet roju kon un hich vaght eshtebah nemikone.

 21. saeed on

  انسان وقتی یک جواب درست می شنوه بهتر از یاوه گویی سایر عزیزان است
  به غیر از اسماعیل.
  شما متوجه نیستید مشکل چیست شما در یک محیط کاملا ولرم زندگی میکنید نماز شما سر وقت است در کنار شما همه مراسم مذهبی بدرستی انجام می شود همه خوب گریه می کنند همه خلاصه خوب به بهشت می روند.
  ولی محیط من و امثال من فرق میکند دنیای ما دنیای زود باوری نیست دنیای ما دنیای کندو کاو است.ما خوب بلدیم چگونه از راه رفتن یک مورچه هزاران سوال طرح کنیم که در هر سوال هزارن سوال دیگرست ما از خدا یا صانعان دیگر هزاران ایراد میگیریم از ایراد ها درس. (این سخنان را دال بر خود بینی منگارید) .شاید از تا به حال نپرسیده باشید که ما چرا هستیم شاید جوابتان این باشد چون خدا به خود خود را بدهکار دانسته ایا ما بعد این چه میشویم .متاسفانه من یک بی خدا و بی دین هستم .چون خود را بازیچه ای می بینم در صحنه ای تئاتر کمدی جاییکه که حتی به عصیان کردن ما میخندند و اینجاست که از خودم می پرسم چرا برای شما پاسخ می گذارم.یک کار بیهوده دیگر. مشکل ما این نیست که اسلام کامل است یا نه مشکل ما اینست که چرا هستم مشکل ما اینست که هر صبح بلند می شویم هر شب میخوابیم هر روز برای فردا فردای نامعلوم که شاید بگویند فرداهایت تمام شد بفرما کجا؟ نمی دانم. امیدواری را عشق را دستاویز سران و پیامبران می بینم برای فریب. ایا خوشی هم مفهومی دارد شما خوشی را در خدا میبینید اما من چیز های واقعی و قابل دسترس را خوشتر می بینم که ان را هم پیدا نکرده ام نه خوشی تلقینی و واهی شما را ایا کسی خدا را دیده است ؟ایا کسی بهشت و جهنم را دیده است ؟که اینگونه با اطمینان صحبت میکنید ؟شاید میگوید اینهمه زمین و اسمان با دقت کار میکنند به قول یکی از فیلسوفان بروید زندانها را نشانش دهید ببرید جنگ ها را نشانش دهید و…
  حاج اسماعیل اگر شما نبودید اسلام بود؟ نه.
  پس ما ابتدا ببینیم چرا هستیم مسلما جوابی که خواهید گفت اینست چون خدا خواست ولی خدا هم تصور ذهن ماست این ذهن ماست که به ما اصالت می دهد نه خدا در نتیجه باید ازاد باشد این ذهن نه در بند
  این است یک درون گرایی برای ساخت خود برای ساختن همه چیز پس همه چیز در زیر سلطه ماست نه در سلطه خدا خلاصه مشکل ما این نیست که خدا باشد یا نباشد باید دید ما چه کار میکنیم برای خو دمان. شاید عده ای برای ختنه کردن یک دختر ناراحت شوند ولی من نمی شوم ناراحت چون خود خواسته را دیگران چکار اگر انان نمی خواستند دیگران نمی کردند.شما حاج اسماعیل همان حرف های دبگران را می زنید اسلام تحریف شده ولی این حرف تکراریست در مسجد نشستن ودعا کردن تکراریست بر سر و سینه زدن تکراریست اسلام واقعی را نشان دهید شما وامثال شما وقتتان را صرف صحیح کردن اسلام کنید ما که وقتی نداریم اسلام را اصلاح کنیم چون دراوردن فلان حدیث تطبیق دادن ان باکتب شیعه وسنی کار انسان های متعلق به همین کار است کار من فقط خواندن ان کتب است چون کار های دیگر زیاد دارم. واین کتب راهم می خوانم نوشته است خدا حق است اگر پرستش نکنی مستقیم و بی واسطه می ری جهنم البته برای من اسلام یا سایر ادیان مفهومی ندارد این کتب برای سایر نسل سومی ها بنگارید.تا اسلام واقعی نه تنها مشخص شود بلکه اجرا شود .تمام

 22. saeed on

  اقای فهیم کاش اسمتو خالی از فهیم میگذاشتی یا نا فهیم از اون با ختنه چیزی کم نمیشه ارتفاع همونه بدبخت شهوتی تو امثال تو که فرق پوست موز با پوست خیار ونمی دونن الزامی نیست زحمت فکر کردن به خودشون بدن شرمنده شما پروستاتو از کجا یاد گرفتی.

 23. المارا on

  خيلي وحشتناكه البته در دنياي امروز كه ما زندگي مي كنيم بايد منتظر بدتر از اينها هم بود. قبلا فكر مي كردم دختر بودن چقدر بده چون هيچ وقت نمي تونه از دست مردا در امان باشه ولي وقتي فهميدم به مردا و پسراهم تجاوز مي كنن به خودم گفتم آدم بودن وحشتناكتره

 24. esmail on

  باز هم سلام به همه ی دوستان من جمله حاج سعید عزیز!
  اول باید بگویم من انچه شما پنداشته اید نیستم!با کمال تعجب یک دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی دانشگاه صنعتی اصفهان هستم نه کس دیگری!و آنچنان هم که فکر می کنی خدا و دین و پیامبر و دعا و … را به مفهوم عام قبول ندارم! با بسیاری از عقاید شما موفقم و با بسیاری هم مخالف حاج سعید!این را قبول دارم که مسلمان بودن ما نتیجه ی تولد در خانواده ی مسلمان و کشوری به اصطلاح اسلامی است!!! این که ما این مفاهیم را قبول داریم و می شناسیم و به ان ها چسبیده ایم ماحصل همین نوع مسلمانی است برادر عزیز! من خود روزی به نقطه ای که شما اکنون در ان هستی، رسیده ام! جایی که همه چیز مسخره به نظر می اید! قبول کن که باید نامش را بگذاریم پوچی!یعنی به پوچی رسیده ایم!و باز هم باید اعتراف کنم که این هم ماحصل همان نوع مسلمانی است.مسلمانی ما آنچنان پوچ و تهی است که با تلنگری فرو می ریزد.پایه های مسلمانییمان چون بر اساس تفکر و نعقل و تحقیق نبوده و به ما به ارث رسیده با کوچکترین شبه ای فرو می پاشد!بله منهم روزی این چنین شدم!دیگر همه چیز برایم پوچ و بی معنا بود!احساس می کردم در این دنیا بازیچه ای بیش نیستم! به همین دلیل تصمیم گرفتم راه خود را خود بیابم! ادیان دیگر را بررسی کردم حتی لامذهب بودن را!حتی چیزهایی را هم تجربه کردم!شاید ملحد شده بودم0البت قبول ندارم فتوی ماجع رو دراین باره!چرا که اسلام خود گفته بیاندیشید و اگر کسی بر اساس همین اندیشه خواست اسلام را ترک کند،پس نباید مانعی باشد!!!) اما باز برگشتم به نقطه اول اما اینبار با اعتقاداتی محکم تر!به این رسیدم که حتما باید به چیزی اعتقاد داشت، نمی شود بی اعتقاد بود وگرنه باز همان پوچی است و پوچی و برای پوچ نمی شود زنده ماند! و از بین همه ی انچه که می شود به آن اعتقاد داشت خدا از همه برتر است اما نه هر خدایی!!! خدای خود خود خود خود خود خود خود من!!! خدایی که من شناختم نه آن خدایی که دیگران می گویند!!! شاید به نظرت این حرف ها مسخره بیاید اما بدان که اگر می خواهی از این منجلاب پوچی که روز به روز تورا بیشتر در خود می کشد بیرون بیایی باید دست به کار شوی! کاری که بسیار برای من موثر بود صحبت لا یک مسلمان واقعی بود کسی که دوباره متولد شده بود!آری کسی که به تازگی اسلام آورده بود! باور کن دنیایی به شما نشان می دهد که از تعجب دهانت باز می ماند که آیا این همان است که من در آن بودم؟! این ها را گفتم فقط به خاطر کمک به تو و امثال تو!گفتم شاید یک بار تجربه کردنش بی ضرر نباشد!حال خود می دانی و خدای خود و چیزی به اسم وجدان حاج سعید!!!
  خیلی کوچکتیم!
  مشتاق دیدارت! اسماعیل

 25. saeed on

  دوست گرامی خودم مهندس اسماعیل مینویسم …..
  ما درحالی که از دین دار هستیم چون بی دینینی نوعی فرار به اغوش دین بیدینی است.من از هر جهت اسلام را بررسی کرده ام حتی دوستان بسیار روشنفکری دارم که می توانم بگویم هر یک محمد و علی این دوران هستند
  ولی این ازادی وبی دینی خود را بهتر از هر چیز یافته ام پس خود را با لگدی بر خود به کنج ان پرت میکنم در یک انزوای بی دینی کامل یک دین کامل که خود ان را می سازم قید وبندهای اخلاقی خودم. خودم خدا میشوم خودم پیامبر درون خود خودخودخودخود.
  کوچولوتیم مهندس انشاءسعید(بجای انشاءالله)موفقیت همیشه در اغوشت باشد

 26. saeed on

  اصلاحیه
  خط دوم ما در همه حال ….

 27. مریم on

  اخی نمیری از این بامزگی
  خیلی بی ادبی

 28. saeede on

  واي اين پسره سعيد كافر اين خيلي بده. من موندم ختنه ي دختر چيه ؟ چه جوريه ؟ مگه اصلا امكان داره؟

 29. amin on

  آقا کلا کجای دختر رو ختنه میکنن؟

 30. دانيال on

  سلام ودورود بر امام زمان و كوروش بزرگ
  سلام ودورود برپيشگامان حقيقت
  عزيزان به قول كوروش بزرگ بگذاريد همه در پرستش خداي خود و واعتقاداتشون آزاد باشند. راجع به ختنه كردن دختران، كساني كه اينكار ميكنند مادراني هستند (كه نيستند) كه خود قادر به كنترل نفس خود نبوده و نيستند و از عهده تربيت درست دخترانشون نيز برنمي آيند، و پدراني هستند (كه نيستند) كه غيرت وشرف را درك نكرده و بويي از انسانيت و و جدانيت نبرده اند كه اجازه لذت بردن تو اين دنيا رو فقط سهم خودشان ميدانند و بس. گناه اين انسانها(كه نيستند) كمتر از تجاوز نيست.
  راجع به دين اسلام و دين هاي ديگه هر كسي يه ديدگاهي داره چه بد چه خوب، پس حرمت ديدگاه هاي ديگران را حفظ كن تا حرمت ديدگاه خودت را حفظ كني. به نظر من دين يعني انسان بودن، انسان بودن يعني لبخند خدا، پس اين لبخند رو از خدا نگير. با تشكر

 31. sepideh on

  اسلام حقانیت خودشو در جهان اثبات کرده و تویی که نمیخوای بشنوی و باور کنی میتونی گوشات و بگیری تا قیامت واست بازش کنه دوست عزیز.

 32. hadiseh on

  vaaaaaaaaiiiiiiiiiiiiiiiii khili vasam jaleb bood ta hala nashnide boodam dokhtaro khatne konan:p

 33. سمردیس on

  سلام،میبینم همتون کف کردین اساس!!!
  همسر حضرت ابراهیم ساره وقتی دید هاجر(که کنیز خودش بود)یه پسر توپول موپول برای حضرت ابراهیم بدنیا آورده و حضرت چقدر زن و بچشو دوست داره از فرط حسادت نمی دونست چیکار کنه گفت چه کنم چیکار کنم تا هاجرو جلوی ابراهیم ضایع کنم دستور داد تا اونو ختنه کنن و گوش هاشو سوراخ کنن،بعد از اون خدا دستور داد تا زن ها گوش هاشون سوراخ کنن و گوشواره آویزان کنن و ختنه کنند تازه حضرت محمد هم تایید کرده و گفته برای زیبایی زن!!!!!!!!!!!!
  ولی از اونجایی که ما ایرانی ها ملتی هستیم اهل تفکر از کارا نمیکنیم تازه متنفر هم هستیم.(این قضیه رو مامانم وقتی بچه14سالش بوده توی یه کتاب خونده زمان شاه)
  راستی عیدتونم مبارک

  • سمیرا on

   سلام راستش من کاری به این ندارم که این واقعا سخن دین اسلام هست یا نه؟
   فقط به نظرم میاد که ظالمانه است چون بدن جنس مذکر جوری خلق شده که ختنه کردنش نه باعث ایجاد بیماری میشه و نه از احساس جنسی مرد کم میکنه و تکه ای پوست اضافه از بدن بریده میشه مثل بند ناف که اضافه است بنابراین ختنه کردنش بهتر از نکردنشه.ولی در مورد جنس مونث این بی انصافیه چون همانقدر که آقایان باید از غریزه ای که در نهادشون هست لذت سالم (با همسر)ببرند زنان هم به همان نسبت حق دارند وگرنه در غیر این حالت باید به کمال خلقت انسان توسط خدا شک کرد(که هرگز نمیتوانیم بگوییم چیزی را کم یا زیاد آفریده است)پس در خلقت شگفت انگیز و کامل خداوند شکی نیست چه از نظر فیزیکی و چه از نظر روحی و احساسی و غریزی.اینکه دین اسلام این را به صراحت گفته و یا تایید کرده است شاید به اقتضای آن زمان و آن مکان و آن فرهنگ و آن مردم بوده است(البته اگر این موضوع واقعا در دین اسلام باشد و نه آفریده مسلمین برخی کشورهای متعصب مثل عربستان و عراق یا اندونزی)به هر صورت من کاملا مخالف ختنه کردن دختران هستم چرا که این تکه ای پوست اضافه نیست بلکه گوشت بدن و جزیی از دستگاه ساختاری بدن یک زن میباشد(مثل اینکه گوشت زبان را ببریم تا به وسوسه خوردن افراطی غذا و نوشیدنی نیفتیم!!!!)

 34. fozoli on

  سلام.فکر کردی خیلی با مزه ای! بابا گوله نمک! بابا خیار شور!

 35. omid on

  واقعا فکرمیکنیداین عقاید پوچ و احمقانه برای تبعیت از اسلامه ؟؟ من برای کسی که میگه : اسلام ینعی دلیل منطقی برای هر نوع جنایت واقعا متاسفم. شما که در مورد چیزی شناخت ندارید مثل همون کسایی هستیدکه این کار را انجام میدهند و حالا یا با غرض و یا بدون غرض سعی در خدشه دار کردن بزرگترین دین الهی دارند. شاید فکر کنی من یه بسیجی یا حزب الهی هستم .نه عزیزم من هم موزیک گوش میدم هم بازی کامپیوتری میکنم هم فیلمهای روزدنیا را میبینم و خلاصه هرحرکت مدرنی که باعث شادی میشه دریک چهارچوب درست انجام میدم ولی هیچوقت دین خدارو با اون کسانی که مثل عمروعاص در زمان حضرت علی(ع) بودند مقايسه نميكنم.

 36. seae on

  بنده هم فکر میکنم ان اقای که از نظر دیگران ایراد میگیرد(ججت السلام والمسلمین حاج اقا امید)با اثبات اسلام شما کلیه جمعیت کره زمین از همه ادیان و فرقه های مختلف (به غیر از کسانی که وسایل ارتباط جمعی ندارند)
  به دین اسلام گرویدند (طبق اطلاعیه مرکز امار ایران)
  در ضمن از نهاد دفتر ایت اله خامنه ای بیانه ای برای تشکر از شما صادر شده است (متن پیام) اینجانب از شما تشکر دارم که بسیجی نیستید وموسیقی گوش میکنیدو….تلاش تام شما را در اثبات اسلام بسیار سپاسگذاریم شما اسلام را کاملا کامل بیان نمودید وبرنده یک راس عبا وعمامه بلورین شدید.صدق اله و….
  به نظر شما ایا بسیجی نبودن دلیل محکمی برای اثبات اسلام است ایاموسیقی گوش……دلیل محکمی برای اثبات اسلام است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  در جهانی که ایده های جدید سرازیر شده شما بیشتر موسیقی گوش کن.

 37. ارش on

  بابا همه دختراي دنيا مثل دختراي ايران تيتيش ماماني بار نميان خدمت كه نمي رين شوهر هم كه كردين تو خونه هم كه بخور و بخوابو صفا مي كنين شوهره هم بهتون بگه بالا چشمتون ابروس مي رين مهريه رو اجرا مي زارين ختنه هم كه فقط مال پسراست بابا خوب قانوني داريم خوووووووووووووووووووب بريد حال كنيد

 38. حسين on

  با سلام.
  من كه سر در نياوردم. اصلاً دختر كه ختنه نداره. تا اونجايي كه من تو اين سي سال عمرم ديدم، ختنه براي پسرهاست و دخترارو فقط گوششون رو سوراخ مي كنن براي گوشواره!
  اصلاً شايد اينا كار ديگه اي مي كنن! كي اينارو به اسلام ربط ميده، من نميدونم.
  در پناه حق باشيد.

 39. pouya aria mehr on

  واسه اونایی که هنوز به دروغای اسلام اعتقاد دارن متأسفم؛همین اسلام بود که ما رو به این وضعییت انداخته اما بازم دارید از دین گمراهان پیروی میکنید

 40. آرمان on

  متاسفم که هرکس فکر میکنه دین خودش اصیله و هرچی بگه درسته . هر دینی ممکنه تحریف شده به دست مردم رسیده باشه پس نباید دستورات دینی رو بی چون و چرا پذیرفت بلکه باید هر چیزی رو با دلیل منطقی پذیرفت . اینو گفتم چون بعضی از ایرانی های مسلمان افراطی هم با بررسی منطقی دستورات دینی مخالف هستن .

 41. آمیتیس on

  آقای عزیز دین خود تحریف است. دین عین بردگی، بت پرستی و خرافه پرستی است. کاش می فهمیدیم هرچه می کشیم از همین دین هایی است که آدمیان فرصت طلب از مکتب زرتشت کپی کردند. کاش به جای گذاشتن قرآن بر سر تاقچه ها به بهانه ی مقدس بودنشان آن ها و دیر کتاب های تاریخ را مطالعه می کردیم. افتخارم این است که دین ندارم و در امور زندگی از عقل و اخلاق پیروی می کنم.

  • باران on

   امیتیس عزیز منم با نظرت موافقم امیدوارم یه روزی همه با عقلشون زندگی کنن نه با چشمشون

 42. محمد(م ـ ق) on

  با آرمان موافقم.دین چیزی نیست که چون پدرانمون دین…پذیرفتند ماهم بپذیریم.مامی پذیریم چون تحقیق می کنیم وخودمون انتخاب می کنیم که تابع چه دینی باشیم

 43. یوسف چ on

  خدا وکیل پشتم لرزید و اشک در چشمانم حلقه زد ، لعنت خدا بر دروغ گویان . کدام اسلام به دست ما رسیده؛ اسلام محمد (ص) ؛اسلام معاویه؛اسلام عمر ،اسلام عثمان، اسلام علی، اسلام علوی، اسلام صفوی،اسلام عباسی، اسلام اموی ؛ وای بر نادانی ما .دختر زبان بسته ،بابا بیشتر احکام اسلام، ثانویه است و می شود تغییر داد در دوره های مختلف و مثل همین الان هرکسی می خواهد گو . . . بخورد می گوید امام فرمود این گونه کنیم . بابا دورۀ این حرفهای مفت و پوچ به سر اومده .خداوندا شکرت که به من عقل دادی و شکرت که همیشه با انسان های فرهیخته به چشمانم روشنایی و به دلم قوت بخشیدی . درود خدا بر آزادی اندیشان روزگار ما .در پناه حق

 44. میلاد on

  به نظر من خوبه میدونی چرا چون خانما فکر می کنن یه بچه میارن شاهکار میکنن اگه من بودم دختر خانما رو سربازی هم میفرستادم تا ببینن اقایون چی میکشن

 45. forgotten on

  با عرض ادب
  اسلام هيچ راهكار مذهبي از خودش نداشته ونداره
  هرچي كه هست لينك مستقيمي از زرتشتيت.يهودييسم.و مسيحيته .
  پش جلال باد خداوندمان عيسي مسيح

 46. فاطیما on

  باحال بودا!!!

  • خودم on

   می خوای تو هم امتحان کن حالا که خوشت اومده

 47. mitra on

  vaghean ke che adamaye bi dini
  poshtam larzid
  ashkam dar umad
  akhe adam inghad bi dino bishuhur
  nobare be khoda
  tof be roton biad

 48. یه نفری on

  سلام
  من نظر خیلیاتونو خوندم ولی لطفا برید حداقل قرآن رو دیگه بخونید البته به زبون فارسی تا بفهمید چی میخونید و بعد بیایید و نظر بدید. اون که دیگه تحریف یا برداشت غلط شخصی نیست! هان؟!
  اون سوره النسا رو که بعنوان نمونه بخونید حالتون بهم میخوره از این اراجیفی که ازش حمایت میکنید و ببینید که در اسلام زن فقط یه وسیله برای مرد به حساب میاد مثل بز و شتر و هیچ ارزشی هم نداره و هر کی هر چی میگه فقط میخاد این راه و مسلک احمقانه رو توجیه کنه
  ختنه که اینجا صحبتش میشه برای آقایون لذت جنسی رو افزایش میده ولی برای خانومها کلا از بین میبره و این بخاطر اینه که زن یوقت هوس شیطونی به سرش نزنه ولی مرد از راه شرعی و قانونی میتونه برای خودش یه حرمسرا وا کنه…!!!
  اصلا عربها در حدی نبوده و نیستن که بیان به ایرانی راه و روش زندگی کردن یاد بدن
  به خودتون بیایید! چرا باید همش مثل میمونها مقلد باشیم یا تقلید عرب یا غرب؟!
  تمدن ما غنی تر از هر قومی هست فقط حیف که از یادها رفته…! حیف…!!!

  • MELIKA on

   چار ستون بدنم لرزید اخه ینی چی؟؟من هنوز دقیقا نمیدونم کجارو…..
   کی گفته که زنها نباید از ارتباط جنسی لذت ببرن؟؟زن ها هم باید این رو احساس کنن وگرن بمیرن بهتره

 49. حمید عسکری on

  -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
  -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
  -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

  همه چیز زیر سر آقای البرادعی هستش

  اگه نظرش درمورد ایران خوب بود که این اتفاق ها نمی افتاد !!

  -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
  -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
  -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

 50. یه رهگذر on

  همه نظرات رو خوندم. خدا به ما رحم کنه با این جونای امروزی. با توجه به بعضی از نظرات داده شده باید احسنت گفت به اونائی که دین ستیری رو توی این جامعه دارن رواج میدن و بدا به حال کسانی که مسئولند و کوتاهی میکنن. خدا آخر و عاقبت هممونو به خیر کنه.

 51. ahmad on

  واقعآ خیلی عجیب هست مردمان پست

 52. ايمان on

  اينا ادمخوارن نه انسان– وقتي بالاي اين عكسها و عكسهايي مثل اين كه مالامال از بي سوادي ، خرافه پرستي و بيشعور ين اسم يك كشور مسلمانو ميبينيم مثل هميشه بايد فقط بگيم شرمندم ( با يك اه بلند و عميق از ته سينه ) !!!!!!!

 53. محمد on

  سلام
  حکم شرعيش از نظر بعضي مراجع اينه که اگه باعث بشه شهوت زن کم بشه حرامه . بخونيد :
  ختنه، عادت و سنتى عربى بود كه تا زمان ظهور اسلام تداوم يافت. از احاديث هم در نمى يابيم كه ختنه دختران تشويق و مستحب شمرده شده باشد. احاديث مى گويند كه چنين كارى حرام نيست. در برخى روايات نبوى هم سفارش شده كه كسانى كه مى خواهند چنين كارى را انجام دهند، افراط نكنند. بنابراين ختنه از جهت شرعى حلال است اما اگر سبب زيان و نتايج منفى اى شود مثلا با كاستن از شهوت دختر بر وضع زناشويى او در آينده تأثير منفى بگذارد، حرام است. به عبارت ديگر ختنه دختر در صورتى جايز است كه تأثيرى منفى و غير عادى بر بدن او و آينده زناشويى اش نداشته باشد و اگر موجب سردى جنسى و مانند آن شود كه امكان فروپاشى زندگى زناشويى اش را در آينده پديد آورد و يا زيان عمده ديگرى براى او به بار آورد انجام آن حرام است.

 54. مهدی on

  با سلام
  دین یعنی حکومت چوپانان بر گوسفندان هر دین وشریعتی میخواهد باشد
  از کاهنان عهد باستان گرفته تاکشیشان و ا.وندها .
  بخود بیایم اگر حوری در بهشت بود که توی گوش خلق فرو کردن صحت داشت
  بما وشما نمیگوفتند وهمه را خودشان تصاحب میکردند.
  انهایی که راه بهشت را بما نشان میدهند بخاطر کرسی قدرت به هیچکس رحم نمیکنن همه شاهدین فقط میباید عینک حماقت را از دیدگان برداشت .
  ختنه دختران ازدواج در سن 9سالگی اشاعه ناقص العقل بودن و….
  اینها سوغات حماقت خودمان است؟؟
  ایا واقعا مادر وخواهر شما که کمبود دین
  دارید ناقص العقلند وضعیفه پس خوش به حالتان؟؟؟!

  • فرهاد on

   دوستان عزيز، هموطنان گرامي و همزبان هاي عزيزتر از جانم شما را به خدا بياييد كمي واقع بينانه به اسلام نگاه كنيم و به اين دليل كه دين آبا و اجدادي ماست نگاهي متعصبانه به آن نداشته باشيم. بياييد با خودمان روراست باشيم. من تا الان دو بار قرآن را از ابتدا تا انتها خوانده ام و در بار سوم تا ميانه. اگر نخوانده ايد استدعا مي كنم بخوانيدش و كامل بخوانيدش تا ببينيد چه نگاهي به زن دارد و بسيار چيزهاي ديگر كه خود مسلما بهتر از من خواهيد ديد اگر همچنان كه پيشتر گفتم با نگاهي دور از تعصب به آن بنگريد.
   اما توصيه اي ديگر آن كه مقاله ي «در پيرامون اسلام» نوشته ي احمد كسروي را حتما بخوانيد. يافتن آن در اين دنياي مجازي كار چندان سختي نيست. اما براي نمونه بخش كوچكي از آن را در اين جا نقل مي كنم:
   شنيدني ست که روزي در نشستي سخن از امام ناپيدا مي رفت و ملايي چنين مي گفت: « اين از ضروريات دين است . هرکه انکار کند مرتد شده، من مات و لم يعرف امام زمانه مات ميته الجاهليه.» سپس گفتگوي ديگري به ميان آمد و ملا چنين گفت: « من نمي دانم اين فرنگي ها چرا به اسلام نمي آيند؟!» يکي از حاضران براي ايراد چنين پاسخ داد: « بسياري از فرنگيها مي خواهند به اسلام بيايند، ولي درمانده اند که آيا سني شوند يا شيعي باشند، شيخي گردند، يا متشرع شوند، با صوفيگري چه رفتاري پيش گيرند … اينها جلوشان را گرفته است» ملا شتابزده گفت: « هيچ کدام از اينها را نگيرند . اصل اسلام را بپذيرند .» پاسخ دهنده گفت: « پس پيداست که اصل اسلام جز اين کيشهاست، و من نمي دانم آن در کجاست؟! آنگاه پس چرا خود شما آن را نگرفته ايد؟! شما در همين نشست مي گفتيد داستان امام زمان از ضروريات دين است و کسي که آن را نپذيرد مرتد از جهان رفته و حديث براي ما مي خوانديد . پس کنون چگونه مي گوييد که فرنگيان اصل اسلام را بپذيرند؟! اگر يک فرنگي مسلمان شود ولي امام ناپيدا را نپذيرد آيا شما او را مسلمان درست خواهيد شناخت؟ » بيچاره ملا از پاسخ درماند و به يک جمله هايي پرداخت که جز چرند بافي شمرده نمي شد .روزي با ديگري گفتم : اگر کار اين است که دين تنها گوهرش پاک باشد و پس از آن به هر حالي افتاد بيفتد و هر آلودگي يافت بيابد، پس شما چه ايرادي به دينهاي زرتشتي و يهودي و مسيحي مي داريد؟! مگر آنها گوهرشان پاک نبوده؟! چه جدايي ميانه اسلام با آنها توان گذاشت؟! چه شده که آنها آلوده گرديده بودند و از ميان بروند، و اين اسلام با صد آلودگي همچنان بماند و جاي ايراد نباشد؟!

 55. مهد on

  متاسفانه ادامه مطلب دین یعنی…
  ارسال نگردید که از تمامی عزیزان بینهایت پوزش میخواهم
  از ایزد ممنان طلب بخشش
  چرا که مطالب فاصله ایی اهریمنی از اصل موضوع گرفت
  خدایا ما را لحظه ای تنها نگذار
  مطالب بالا گفته هایی بود که از گوشه وکنار شنیده میشود
  که متاسفانه تمام مطلب نرسید.
  انهایی که میگویند پوچ گرایی را ترویج میدهند
  اگر شریعت نبود انسانیت هم نبود
  افریدگار است که باید ونباید ها رامشخص میکند
  چرا که او ما را افریده پس راضییم به رضای او
  بار دیگر از تمامی شریعتمداران پوزش میخواهم
  واز خداوندطلب مغفرت.

 56. Mohammad on

  سلام آقا کاوه میتونم باهاتون تماس داشته باشم؟

 57. فرید on

  ختنه خیلی خوبه چون شهوت خانوما رو کم می کنه و باعث می شه کمتر گناه کنن. بی حجابی هم کمتر میشه

 58. اشارونی on

  آره جناب فرید خیلی خوبه به ویژه اگه همسر خودت جزوشون باشه که تا خواستی نزدیکش بشی یه اردنگی نوش جان کنی
  زنی که از رابطه جنسی لذت نبره بهش تن نمیده مگر به زور و اون وقت آقایان هستند که ضرر می کنند

 59. پریسا on

  این عمل هم اکنون در بسیاری مناطق ایران انجام می شود.
  دخترانی که ختنه می شوند ،به هیچ وجه لذت جنسی نمی برند.

 60. ابوذر on

  سلام
  بمیرین که به اسلام لطمه می زنین.

 61. هادی(ghoghnos) on

  منم واقعا از دیدن این عکسها شکه شدم ولی اینو بگم که شما نباید با دیدن این عکس اسلام را زیر سوال ببرید بلکه باید ببینی فقط تو اسلام همچین چیزی هست ؟(البته منکه اولین باره میشنوم بهتره خودتونو گول نزنید شماهم تا حتلا حداقل تو ایران نه دیدید نه شنیدید ). ولی با کمی تحقیق میفهمید تو تمام ادیان یه جوری افرات شده البته از طرف ادامای سود جو و بی عقل نه نعوذبه لا ائمه (ع)مثلا” تو دین مسیح (ع) اومدن گفتن زن راهبه حق ازدواج نداره خوردن مشروب حلاله و الانم که میبینیم زن تو فرهنگ اونا یعنی کسی که فقط به درد (…..) می خوره باید بگم فقط تو کشور فرانسه طبق امار خود گشور فرانسه 90 درصد بچه ها حرام زاده هستند یعنی پدرشون معلوم نیست کیه (یعنی مادرشون بجز شوهرش با مردای دیگه هم خوابیده )حالا بگزریم از کشور های دیگه .
  کشورهای غربی با اسلام کینه دیرینه دارن من به عنوان برادر تون پیشنهاد میکنم تاریخو متالعه کنید مسیحیها (البته نه هموتنان عزیز مسیحی خودمون که خیل عزیزن )بیش از چند جنگ با مسلمانان داشتن که تو بیشترش شکست خوردن (به عنوان مثال همین بیت المقدس که چند بار بین مسلمانا ومسیحیها ردو بدل شده )که به این جنگها میگوفتن صلیبی.
  حالا که دیدن نمیتونن با جنگ مستقیم پیروز بشن شروع کردن به اسلام ستیزی و زیر سوال بردن دین عزیز ما.
  (سردم دار دشمنی با اسلام انگلیس هست که با ایجاد فرقه های مختلف مثل بهاییت و بابیت و وهابیت و… که همه ساخت دست انگلیسه برید کتاب خاطرات مستر همفر جاسوس انگلیس در کشورهای اسلامی رو بخونید انگلستان از سال 1710 این جاسوسها رو به ممالک اسلامی فرستاده.
  بگزریم از اینکه همین انگلیس بود که ایران عزیز ما را تجزیه کرد (افغانستان و پاکستان و ایالات 5 گانه که همه فکر میکونیم روسیه از ما جدا کرده و بحرین )دیگه دشمنی از این بیشتر .
  من همه اینها رو گفتم که بگم قبل از هر اضحار نظر یکم مطالعه کنید که خدایه ناکرده دشمن شاد نشیم .
  در پایان ارزشی که اسلام به زن داده هیچ دینی نداده .
  (مگر اینکه دخترای ایرانی بخوان خودشونو مثل کالا بفروشن و مردای ایرانی مثل ادمهای بی غیرت نگاه کنن که همچین چیزی محاله
  اون غربی های مارمولک ….)

 62. مهدی on

  من می خوام بدونم چقدر در باره این موضوع تحقیق کردید که حاضرید دین خودتونم زیر سوال ببرید نه واقعا” چقدر ؟
  برید درباره اسلام تحقیق کنید من به شما کتابهای دکتر شریعتی و استاد مطهری رو پیشنهاد میکنم البته اگه قدرت تجزیه و تحلیل دارید وگرنه جان هرکه دوست دارید بیخیال این کتابها بشید (میترسم اینا رو هم با بهانهای بنی اسرائیلی زیر سوال ببرید .
  (در کل اقا هادی راست میگن )دمت گرم

 63. هادی on

  پریسا خانم ایا شما خودتون همچین کاری باهاتون کردن یا فقط با یکی از نزدیکانتون خدا وکیلی راستشو بگو .

 64. یه الاغ مثله.... on

  دوستان خلم….ببخشید گلم….در این دوران و جامعه لجنی که داریم توش زندگی(اتلاف عمر)میکنیم برای کنترک بعضی دخترا و برای جلوگیری از هرزگی اونها روش بدی نیست(البته بلا نسبت همه خانومهای پاکدامن)…همه ی شما بهتر از من وضعیت آشغال این زمونه رو درک میکنین و میبینین……

 65. روشنایی ماه on

  سلام

  امیدوارم خدا به همه توفیق بده ، توفیق شناختن خودشو و اینکه چقدر رحمان و رحیمه ، مطمئنم همه ی شماها که دم از بی دینی می زنید تو سخت ترین شرایط زندگیتون دستتون رو به طرف خدا دراز کرده اید ، نه نگید یه سری به خودتون بزنید ، عشق به خدا در ذات همه ی ماست فقط داریم انکارش می کنیم …

  مقصود تویی کعبه و بتخانه بهانه …

  در مورد ختنه هم چون هیچ اطلاعی ندارم دوست ندارم نظر بدم…

 66. gigi on

  سلام
  بعضی هارو مشخص شد مادرشون برا تربیتشون زیاد وقت نگذاشته.
  برای مرد ختنه شهوت رو کم میکنه عزیزم نه زیاد.خواستی توضیحشم برات میدم(اگه دوست داری).
  فکر کنید بعد دهنتون رو باز کنید(اینجا همون دستاتونو تکون بدیده)

 67. sisi on

  آها جناب gigi یعنی منظورتون اینه که مادر شما که واسه تربیتتون وقت گذاشته در مورد کم و زیاد شدن شهوت مرد بهتون چیز یاد داده ؟

  می شه لطفا اصلا تربیت رو تعریف کنید ؟

  واقعا متاسفم

 68. درسا on

  دوستان اعصاب خودتونو با این چیزا خورد نکنید اینا کارای یه مشت بیسواد و خرافاتیه که به جای فکر کردن به مسائل مهمتر وحیاتی تر اسلام سر خودشونو با این مستحباتی که توی این زمونه از اسلام چیزی جز توحش رو به 2نیا القا نمیکنه گرم کرده ان.درست مثل قمه زنی…

 69. فرهاد on

  من كه نفهميدم ايمان به خدا و درك رحمان و رحيم بودن او چه ارتباطي به دين و شريعت داره. البته كه شريعت توسط خداوند به انسان داده شده ولي موضوع ايمان داري و دين داري دو مقوله ي كاملا جداست. هستند بيشمار آدمهايي كه به خدا باور دارن و در مواقع راحتي و سختي، شادي و غم، از او ياد مي كنند و با او درد و دل مي كنند و از اعماق وجود دوستش دارن و سعي مي كنند مطابق ميل و اراده ي خدا زندگي كنند و راه پاكي و درستي در پيش بگيرند و در عين حال خودشون رو در چارچوب هيچ شريعتي نمي دونند و برعكس هستند آدمهايي كه دم از شريعت و نگه داشتن و مراعات موزاين دين مي زنند اما عملا ايماني در قلبشون وجود نداره و صرفا به طمع بهشت و ترس از جهنم اداي وظيفه مي كنند. برخي هم هستن كه هم ديندار هستند و هم ايمان دار. پس صرف داشتن دين نشان دهنده ي ايمان فرد نيست. و به زعم من و خيلي ها ديگه اين ايمان هست كه نجات بخش انسان هاست نه صرف انجام دادن اعمالي به نام شريعت. از دوست عزيزي هم كه همه رو به مطالعه دعوت كرده تمنا مي كنم خودشون بيشتر مطالعه بفرمايند كه لااقل در چند سطر نوشته ي معمولي و نثر ساده اين قدر اغلاط املايي نداشته باشند.
  اميدوارم كه خداوند چشمان همه ي ما رو باز كنه تا بتونيم نور وجود خودش رو ببينيم و به سمت خودش بريم نه آدمها و چيزهاي ديگه، كه هر چه غير اوست، دروغ است و گزاف.

 70. عاطفه on

  سلام به نظر من این اعمال وحشیانه نشأت گرفته از ذهن جرم گرفته و عقب مانده مردمی است که بدون مطالعه ر دینشون دست به این جنایات میزنند در مورد اون شخصی هم که میگه در قرآن به زن توهین میشه باید بگم که خیلی از آیه ها شأن نزول دارند و گر گسی تفسیر اونهارو ندونه گمراه میشه اسلا دین کامل و لطیفیه نباید بدون مطالعه نظر بدید .
  در پناه حق باشید

 71. میلاد on

  سلام
  خطاب من به آقا کاوه و دوستانی است که تلاش دارن به مردم بفمونن اسلام دین صلح و آرامش نیست.میدونی آقا کاوه من به تو و تمام دوستانی که با تو هم عقیده هستند حق میدم،چرا؟ به دلبل اینکه دین اسلام را از دریچه اینترنت یا عکسهایی همچون عکسهای ختنه دختران و معلمان بد اخلاق معارف مدارس یا بعضی از مسئولینی که ظاهر مذهبی دارند شناختی.شناخت تو از دین بر مبنای اعتقاد و دلیل و استدلال حقه نبوده. به تو حق میدهم راست میگویی. امابدان در مورد این عکس که در صفحه مشاهده کردی این اعتقاد مخصوص اهل سنت میباشد.تو در کدام درمانگاه شیعی مشاهده کرده ای که تابلوی ختنه دختران نصب شده باشد.این باور زائیده شخصیت خلیفه دوم یعنی عمر میباشد و بیشتر پیروان وی این عمل را انجام میدهند.اوست که رهبر اعتقادی و فکری طالبان والقاعده و پدر هزار فتنه کنونی است.اگر آئین اسلام در مجرای حقیقی خود حرکت میکرد وضعیت به این شکل نبود.
  بنده دیگر عرضی ندارم.
  فقط چشم انتظار موعود آئین یهود و مسیح و اسلام و تمام ادیان الهی هستم تا با دست رحمت ولطف پدرانه خویش که بر سر ما میکشد یاری و هدایتمان نماید.یا علی.خدا حافظ


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: