نتایج کنکور سراسری سال 88 اعلام شد


نتایج کنکور سراسری سال 88 صبح امروز از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد که بر اساس آن 524 هزار و 796 نفر از داوطلبان کنکور سراسری در این آزمون پذیرفته شدند که ثبت نام آنها از دهه سوم شهریور ماه در دانشگاهها آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نتایج کنکور از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

در آزمون سراسری سال 1388 تعداد 524 هزار و 769 نفر قبول شده اند که از این تعداد 328 هزار و 792 نفر زن و 195 هزار و 977 نفر مرد هستند. به عبارت دیگر 3/37 دهم پذیرفته ‌شدگان مرد و 7/62 درصد زن هستند.

به گزارش مهر، یک میلیون و 252 هزار نفر در آزمون سراسری سال 88 که در روزهای 4، 5 و 6 تیرماه برگزار شد، شرکت کردند که از این تعداد حدود 996 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند و از این تعداد نیز 851 هزار و 258 نفر انتخاب رشته کردند.

کارنامه داوطلبان تا مهر ماه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت‌ نام پذیرفته ‌شدگان آزمون سراسری سال 88 از روز یکشنبه 22 شهریور ماه در دانشگاهها آغاز خواهد شد و راهنمای کامل زمان ثبت ‌نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری همزمان با اعلام اسامی پذیرفته شدگان روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

ثبت نام پذیرفته شدگان بر اساس حروف الفبا خواهد بود که بدین ترتیب از پذیرفته شدگان با حرف اول نام خانوادگی الف تا چ 22 شهریور، حروف ح تا س 23 شهریور، حروف ش تا ک 24 شهریور و حروف گ تا ی 25 شهریور ثبت نام به عمل می آید.

Advertisements

No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: