کشف بزرگترين موش جهان + عکس


موشي 82 سانتيمتري که در نوع خود بي نظير بوده و بزرگترين نوع موش در جهان به شمار مي‌رود، در جنگل‌هاي «پاپوا» واقع در گينه نو کشف شد.

به گزارش مهر، گونه‌اي جديد از موشي عظيم الجثه در جنگل‌هاي گينه نو کشف شد. اين موش که نسبت به انسان هيچ احساس ترسي ندارد با داشتن 82 سانتيمتر طول و 1.5 کيلوگرم وزن در ميان بزرگترين گونه‌هاي موش که تا کنون در جهان شناسايي شده‌اند قرار گرفته است.

اين موجود که از نظر ابعاد با يک گربه برابري مي‌کند و تا کنون توضيح چنداني درباره آن ارائه نشده است توسط تيم فيلمبرداري شبکه بي بي سي براي ساخت برنامه سرزمينهاي گم شده آتشفشاني کشف شد. گمان مي‌رود اين جاندار در دهانه کوه بوساوي ساکن باشد. محقق جانورشناس موسسه موزه ملي سيمپسونيان مي‌گويند اين جانور يک موش واقعي شبيه به موشهايي است که در شهرها نيز ديده مي‌شوند تنها از ابعاد بزرگتري برخوردار است.

موش پشمالوي بوساوي

پوست اين موش بزرگ پوشيده از خزي ضخيم به رنگ نقره اي ـ قهوه‌اي است که به اعتقاد دانشمندان اين پوست مي‌تواند در نجات جاندار در شرايط مرطوب و سرد موثر باشد. در حال حاضر نام موش پشمالوي بوساوي براي اين جاندار انتخاب شده است و نام علمي آن مورد بررسي قرار دارد. تحقيقات اوليه نشان مي‌دهد موش بزرگ به دسته جانوري Mallomy تعلق دارد که متشکل از تعدادي جانور بزرگتر از حد معمول است.

جزيره‌اي که موش جديد در آن کشف شده است، در گينه نو قرار داشته و به دليل تنوع زيستي و کشف تعداد زيادي از گونه‌هاي جانوري از شهرت زيادي برخوردار است.

Advertisements

No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: