NI Circuit Design Suite 10.1.197


بسیاری از دانشجویان گرامی و عزیزان علاقمند به الکترونیک به خوبی با نرم افزار Electronic Workbench آشنا میباشند و از تواناییهای آن در طراحی مدار و حل مسائل وابسته به خوبی آگاهی دارند . موسسه توسعه دهنده این نرم افزار National Instruments با توجه کامل به گستردگی استفاده از آن و نیاز به تغییرات چندی ، اینک نسخه جدید نرم افزار را با نام NI Circuit Design Suite منتشر نموده است که در اصل شامل دو نرم افزار NI Multisim و NI Ultiboard میباشد . هدف از ادغام دو نرم افزار تحت نام واحد ، ارائه بسته یکپارچه ای میباشد که بیشتر نیاز کاربران بتواند مرتفع سازد و چنانکه در معرفی نرم افزار Proteus VSM شرح دادیم در حال حاظر سیاست کلی شرکتهای این نوع موسسات میباشد .

قسمت اول نرم افزار Circuit Design که شامل NI Multisim است محتوی امکانات :

انتخاب قطعات الکترونیک Componens – انتقال قطعات به تخته رسم یا همان Workbench – اتصال قطعات به یکدیگر
و استفاده از ابزارهای مجازی نظیر منابع تغذیه Powe Supply ، مبدل های سیگنال Signal Generator و وسایل نشان دهنده نظر ابزارهای سنجش Multimeter و Oscilloscope میباشد در این قسمت همچنین امکان شبیه سازی مدار از برجسته ترین قابلیتهای نرم افزار میباشد که برای شروع آن تنها کافی بر روی کلید مجازی موجود بر روی تخته رسم کلیک فرمایید .
توسعه قطعات موجود در این بخش نیز از صفات بارز ، در نسخه جدید میباشد که به 12000 قطعه افزایش یافته است و قطعات بسیار جدید را نیز در بر میگیرد .

ni-circuit-design-suite-101197

در قسمت دوم نرم افزار Circuit Design و به منظور طراحی PCB یا همان Printed Circuit Board فیبر مدار چاپی ، از مدل NI Ultiboard استفاده گردیده که البته خود نرم افزار کامل و مفصلی محسوب میگردد . در این نرم افزار علاوه بر قطعات تعریف شده در Multisim ، مشخصات فیزیکی تقریبا 99% درصد از مجموع قطعات تجاری موجود در بازار و پاره ای قطعات ، با مشخصات نظامی ، در بانک اطلاعاتی گسترده ای گرد آوری گردیده است .
دسترسی به شمای فیزیکی هر قطعه از این مجموعه بسیار آسان و تنها بایک کلیک موس و ثبت Label برای آن ، امکانپذیر میباشد دسترسی به لایه های مختلف (در صورتی که از فیبر چند لایه استفاده شده باشد ) بسیار ساده بوده و حاصل کار حتی به شکل برد نهایی با همه قطعات از زوابا مختلف قابل رویت میباشد .
الگوریتمهای اتصال اتوماتیک قطعات به یکدیگر ( که البته غالبا در ایران مورد استفاده قرار نمیگیرد ) بهبود فراوان یافته است و تقریبا برای مدارهای ساده نیازمند استفاده از لایه های اضافی نمیباشد ، همچنین امکان انتقال کامل پروژه ها از Multisim به Ultiboard به صورت کامل پیش بینی گردیده است.


ni-circuit-design-suite-101197-2

نحوه نصب نرم افزار و فعالسازی آن :

– برای استفاده از نرم افزار NI Circuit Design Suite نصب .NET Framework نگارش 2 الزامی میباشد .
– شما میتوانید دات فریم ورک 2 با لینک مستقیم و قابلیت Resume از سایت میکروسافت به حجم 22.4 مگابایت از ” اینجا ” دریافت کنید .
– پس نصب NET Framework سیستم خود را Restart کرده و سپس از پوشه Setup فایل setup.exe را اجرا فرمایید .
– در مراحل اولیه نصب نیازمند سریال جهت ادامه کار میباشیم ، به این منظور از پوشه Crack فایل keygen.exe را اجرا فرمایید و سریال مورد نیاز را Generate فرمایید – نصب نرم افزار در 21 مرحله صورت میگیرد کاملا اتوماتیک میباشد و در خاتمه مجددا نیازمند Restart میباشیم .
– اکنون نرم افزار نصب گردیده ولی جهت استفاده از آن نیازمند اکتیو کردن هستیم .
– به این منظور ابتدا از فایل keygen.exe را مجددا اجرا فرمایید . سپس در قسمت پایین صفحه ، ابتدا تیک انتخاب نرم افزار را زده ( برای Multisim تیک Multisim Full Edition ) و بر روی دگمه Creat license file کلیک نمایید.
در صفحه ای که باز میشود مسیر و نام فایل ساخته شده مشخص میکنیم ( نام فایل اختیاری میباشد )
– سپس مجددا با زدن تیک نرم افزار دوم ( برای Ultiboard تیک Ultiboard Full Edition ) لایسنس مورد نیاز آن را نیز Create مینماییم
اکنون باید دو فایل License با نامهای مثلا M.lic و U.lic در اختیار داشته باشیم .
اکنون از مسیر :
All Programs -> National Instrument -> NI-License Manager برنامه مدیریت لایسنس را باز کرده و در
choose Options گزینه Install License را انتخاب نمایید و یکی از دوفایلی را که قبلا ساخته شده بود انتخاب و نصب نمایید آنگاه مجددا فایل دوم را انتخاب کرده
و هر دو بخش نرم افزار را فعال Active فرمایید .
کار به پایان رسیده و میتوانید از کار با نرم افزار قدرتمند NI Circuit Design Suite لذت ببرید .
فایل کرک کاملا تست گردیده و توسط همه نرم افزارهای امنیتی بدون مشکل ارزیابی میگردد .

تک دانلود اولین سایت ایرانی میباشد که نسخه کامل از نگارش10.1.197 به عزیزان گرامی تقدیم میکند.

حجم فایل : 289 مگابایت

Advertisements
%d bloggers like this: