كشف قورباغه پرنده در هيماليا


قورباغه پرندهقورباغه پرنده

جام جم آنلاين: زيست‌شناسان كوچك‌ترين آهوي جهان ، قورباغه پرنده و گونه جديد گربه ماهي و بيش از 350 گونه جديد و ناشناخته در هيماليا ، غني‌ترين منطقه زيست‌شناسي، كشف كردند.

____________________________________

فارس : محققان هشدار دادند كه گرم شدن زمين و تغييرات آب‌وهوايي جهان تهديدي براي تنوع گونه‌هاي حيواني و گياهي در اين منطقه و در مناطق ديگر جهان به حساب مي‌آيد.

طرق عزيزي ، سرپرست صندوق جهاني حيات وحش با اشاره به برنامه اين صندوق براي حفاظت از حيات وحش مناطق هند، نپال و بوتان گفت: هم اكنون تنوع فرهنگي و تنوع زيست محيطي در معرض خطر هستند.

صندوق جهاني حمايت از حيات وحش به كشورهاي مختلف در زمينه حفاظت از حيات وحش خود هشدار داده است كه يكي از مهمترين اين مناطق ميانمار و تبت بوده است.سه چهارم كشفيات گونه هاي جديد در بين سال ‌هاي 1998 تا 2008 مربوط به كشف گونه جديد گياهان بوده است كه در بين آن‌ها گونه جديد اركيده هم ديده مي‌شود.

در بين اين كشفيات 16 گونه جديد دوزيست، 16حيوان خزنده، 14 گونه جديد ماهي، 2 پرنده، 2 پستاندار و 21 تا 60 گونه جديد بي‌مهرگان هم بوده است.

شگفت‌انگيزترين گونه جديدي كه پيدا شده كوچك‌ترين آهوي دنيا است كه فقط بين 60 تا 80 سانتي‌متر (25 تا 30 اينچ) قد دارد و وزن آن در حدود 11 كيلوگرم (24 پوند) است. دانشمندان در ابتدا فكر مي‌كردند كه اين آهوها جوان هستند، اما آزمايش DNA آن‌ها نشان داد كه اين آهوها بزرگ هستند.

Advertisements

No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: