پوتین: من و "مدودف" دو جسم جدا از هم هستیم اما خون مان یکی است


پوتین: نامزد ریاست جمهوری نخواهم شد

عصر ایران – ولادیمیر پوتین دومین رئس جمهور روسیه بعد از فروپاشی شوروی سابق و نخست وزیر فعلی روسیه تاکید کرد : در انتخابات ریاست جمهوری روسیه که در سال 2012برگزار می شود به عنوان رقیب انتخاباتی مدودف رئیس جمهور فعلی وارد انتخابات ریاست جمهوری روسیه نخواهد شد .

عصرایران به گزارش شبکه خبری الجزیره – پوتین در نشست دیروز خود با تعدادی از کارشناسان بین المللی در منطقه “اوجاریوفر” در نزدیکی مسکو گفت: آیا من در انتخابات 2008 با مدودف به رقابت پرداختم ؟ همچنان که در انتخابات 2008 با رئیس جمهور فعلی روسیه رقابت نکردم در انتخابات 2012 نیز شرکت نخواهم کرد .

از سوی دیگر پوتین اظهار داشت : تا روز برگزاری انتخابات زمان زیادی باقی است که من تا آن روز با مدودف در مورد روش وارد شدن در عرصه انتخاباتی مذاکره خواهم کرد.

وی تاکید کرد: ما دو جسم جدا هستیم اما یک خون واحد در رگهایمان در جریان است و از لحاظ دیدگاه سیاسی مشترکات فراوانی داریم .

خاطر نشان میشود در انتخابات 2008، پوتین از مدودف رئیس جمهور فعلی روسیه حمایت کرد که حمایت او در نتیجه انتخابات تاثیر فراوانی داشت .

برخی از کارشناسان روسی معتقد هستند که ولادیمیر پوتین فعالیت خود را برای شرکت در انتخابات 2012 شروع کرده است و در صورت پیروزی در انتخابات، با تعدیل قانون اساسی روسیه، مدت ریاست جمهوری را از چهار سال به شش سال افزایش خواهد داد .

Advertisements
%d bloggers like this: