مایکل جکسون در مصر باستان! (+عکس)


سایت بزرگ تفریحی آموزشی www.pcparsi.com
در این نمایشگاه مجسمه‌ای از یک زن مصری به چشم می‌خورد که به شکل شگفت‌انگیزی با خواننده متوفی شباهت دارد و این شباهت در گونه‌ها و دماغی که نوک آن از بین رفته عجیب است…

در هفته‌های اخیر هزاران نفر از افرادی که در مراسم یادبود مایکل جکسون حضور داشتند راهشان را کج کرده و سری هم به شیکاگو زده‌اند.
البته دیگر قرار نیست مراسم یادبود تازه‌ای برای جکسون برگزار شود بلکه مقصد جدید این افراد موزه این شهر و نمایشگاهی تحت عنوان درون مصر باستان است. در این نمایشگاه مجسمه‌ای از یک زن مصری به چشم می‌خورد که به شکل شگفت‌انگیزی با خواننده متوفی شباهت دارد و این شباهت در گونه‌ها و دماغی که نوک آن از بین رفته عجیب است.

این مجسمه درسال 1889 از قاهره به این موزه منتقل شد و 21 سال است که در معرض نمایش قرار دارد اما از زمان مرگ مایکل جکسون و نگارش مقاله‌هایی توسط علاقمندان مایکل جکسون در وبلاگ‌هایشان تعداد بازدید کنندگان این مجسمه افزایش چشمگیری داشته است.

ین مجسمه به گفته باستان‌شناسان متعلق به دور پادشاهی جدید مصر در بین سال‌های 1550 تا 1050 قبل از میلاد است.
به گفته دارنل ویلیامز مدیر این موزه روزانه به طور تقریبی بیش از 4500 تن از سراسر آمریکا برای دیدن این مجسمه به موزه مراجعه می‌کنند و برخی از انها به قدری هیجان‌زده هستند که قبل ازخرید بلیط از راهنماها مسیر رسیدن به این مجسمه را سؤال می‌کنند و برخی دیگر قصد خرید این مجسمه را داشته‌اند که البته از سوی مسئولین این موزه ردشده است و بعید است با توجه به شرایطی که حالا موزه با این مجسمه پیدا کرده و به منبع درآمدی برای این موزه نه چندان مهم در جهان بدل شده است این مسئولان راضی شوند دست از این مجسمه بردارند و حتی امیدوارند با گذشت زمان به ارزش آن افزوده شود.
ویلیامز همچنین تأکید کرد گرچه این شباهت کاملاً اتفاقی است اما به هر حال عجیب و فوق‌العاده به شمار می‌آید و انتظار دارد در آینده تعداد بازدیدکنندگان از این مجسمه افزایش یابد و توریست‌هایی از سایر کشورهای جهان نیز به این موزه بیایند.
Advertisements

No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: