زخمی شدن یک زائر ایرانی در کربلا


در شهر حله واقع در 100 کیلومتری جنوب بغداد، دست کم 15 نفر بر اثر انفجار خودروی بمبگذاری شده و بمب، شهید و حدود 70 نفر دیگر زخمی شدند.

مهرنوشت:

تروریستهای تکفیری در آستانه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، حملات وحشیانه و کینه توزانه خود را به کاروانها و دسته های عزاداری سالار شهیدان جهان ادامه می دهند که بر اثر آن چندین زائر شهید و دهها نفر دیگر از جمله یک زائر ایرانی در کربلای معلی زخمی شدند.
در شهر حله واقع در 100 کیلومتری جنوب بغداد، دست کم 15 نفر بر اثر انفجار خودروی بمبگذاری شده و بمب، شهید و حدود 70 نفر دیگر زخمی شدند.
از سوی دیگر با وجود استقرار 20 هزار نیروی امنیتی و پلیس برای حمایت از زائران در کربلای معلی، یک بمب در این شهر منفجر شد که بر اثر آن یک زائر شهید و 20 زائر دیگر از جمله یک ایرانی زخمی شدند.
در بغداد نیز براثر انفجار دو بمب، دست کم هشت نفر کشته و حدود 30 نفر دیگر زخمی شدند.
انفجار بمب در یک مجلس عزاداری حسینی در شهرک صدر، به شهادت دست کم پنج نفر و زخمی شدن 22 نفر دیگر منجر شد
اما دست کم سه زائر حسینی بر اثر انفجار بمبی که تروریستهای تکفیری در مسیر عبور یک دسته عزاداری در منطقه الزعفرانیه بغداد منفجر کردند، شهید و 20 نفر دیگر زخمی شدند.
در منطقه باب الحسین در مرکز شهر بابل، انفجار یک دستگاه خودروی بمبگذاری در نزدیک دسته عزاداران حسینی، دهها شهید و زخمی به جا گذاشت.
تروریستها با حمله به مسیحیان عراق که سرگرم برگزاری مراسم میلاد حضرت مسیح(ع) هستند نشان دادند هیچ تفاوتی در حملات خود قائل هستند و هم مسلمانان که در حال برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) و هم مسیحیان که درحال برگزاری مراسم میلاد حضرت مسیح(ع) هستند، از شر اقدامات وحشیانه و کینه توزانه آنها در امان نیستند.
از موصل خبر می رسد یک جوان مسیحی در حمله مردان مسلح ناشناس کشته شد.
در هفته های گذشته، مسیحیان در شهر موصل بزرگترین شهر استان نینوا در شمال بغداد هدف چندین حمله قرار گرفتند.
در کرکوک واقع در شمال بغداد نیز یک افسر ارتش عراق بر اثر انفجار بمب کشته شد و حمله مردان مسلح در الشرقات در شمال بغداد به کشته شدن یکی از نیروهای شوراهای بیداری و زخمی شدن سه نفر از همراهانش منجر شد.

Advertisements

No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: